Ochrona spedycji
i transportu
NASZE USŁUGI

TransEuroSec


Nasza firma ma do zaoferowania przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa oraz zminimalizowanie ryzyka związanego z przewożeniem towaru o wysokiej wartości.

Więcej

Likwidacja szkody mienia


Na życzenie towarzystw ubezpieczeń podejmujemy się świadczenia usług likwidacji szkód majątkowych. Zakres czynności wykonywanych różni się w zależności od tego, czy ubezpieczyciel zdecyduje się powierzyć nam etap likwidacji wstępnej (technicznej), czy cały proces merytorycznej likwidacji szkody. Każdorazowo jest on także dostosowywany do potrzeb i oczekiwań towarzystwa.

Więcej

Likwidacja szkód w płodach rolnych


Likwidacja szkód rolnych obejmuje wstępną analizę zlecenia, kontakt z poszkodowanym, oględziny na miejscu szkody oraz wykonanie dokumentacji zdjęciowej, a także weryfikację pracy likwidatora i przesłanie kompletnej teczki szkodowej do TU. Nawiązaliśmy współpracę z wieloma wykwalifikowanymi likwidatorami rolnymi, którzy posiadają duże doświadczenie w tej dziedzinie, zdobyte podczas pracy w obecnych na rynku polskim towarzystwach ubezpieczeniowych.

Więcej

Szkody z tytułu odpowiedzialności cywilnej


Oferujemy usługi z zakresu likwidacji szkód z tytułu odpowiedzialności cywilnej. Gwarantujemy szczegółową analizę połaczoną ze zdecydowanym oraz pozytywnym podejściem w celu zlikwidowania szkody w jak najkrótszym czasie. Przydzielenie właściwych osób i wysoko wykwalifikowanych ekspertów do każdego przypadku, a także zapewnienie odpowiednich dostępnych zasobów umożliwia szybkie działanie oraz skuteczną kontrolę kosztów.

Więcej

Szkody korporacyjne


Pod marką CPC, oferujemy naszym klientom połączenie wiedzy i usług o najwyższej jakości w zakresie likwidacji szkód korporacyjnych.

Więcej

Szkody z linii prywatnych


Zapewniamy wysoką jakość usług poprzez efektywne kierowanie procesem likwidacji szkód, a szybkie i skoordynowane działania doświadczonego zespołu  wypływają na minimalizację kosztów likwidacji szkód poniesionych przez klienta.


Oferujemy rozwiązania dla obsługi szkód z linii prywatnych dostosowane do potrzeb klienta.

Więcej

Rzeczoznawstwo


Świadczymy usługi z zakresu rzeczoznawstwa, m.in:

Więcej

Likwidacja szkód w płodach rolnych

Likwidacja szkód rolnych obejmuje wstępną analizę zlecenia, kontakt z poszkodowanym, oględziny na miejscu szkody oraz wykonanie dokumentacji zdjęciowej, a także weryfikację pracy likwidatora i przesłanie kompletnej teczki szkodowej do TU. Nawiązaliśmy współpracę z wieloma wykwalifikowanymi likwidatorami rolnymi, którzy posiadają duże doświadczenie w tej dziedzinie, zdobyte podczas pracy w obecnych na rynku polskim towarzystwach ubezpieczeniowych.


Proces likwidacji

Towarzystwo ubezpieczeniowe przesyła do firmy partię zleceń do likwidacji. Po ich otrzymaniu kierownik ds. likwidacji szkód sprawdza, w których miejscowościach mają być przeprowadzone oględziny i dzieli całą partię zleceń na liczby dogodne dla poszczególnych likwidatorów, tak aby zdążyli przeprowadzić oględziny w terminie wymaganym przez towarzystwo ubezpieczeniowe.

Koordynacja

Dodatkowo szkody dzielone są tak aby były jak najbliżej siebie, żeby dany likwidator nie musiał pokonywać niepotrzebnych odległości i żeby rejony oględzin nie pokrywały się u poszczególnych likwidatorów. Pozwala to na skupienie blisko siebie większej liczby szkód dla jednego likwidatora, tym samym wpływając na szybkość wykonania zleceń.

Pierwszy kontakt

Zazwyczaj likwidator pojawia się w rejonie szkód w 24 godziny po otrzymaniu przez firmę zlecenia i jedzie na miejsce już przygotowany do procesu likwidacji.

Po otrzymaniu zleceń likwidator kontaktuje się z poszkodowanymi i ustala z nimi przybliżony termin likwidacji szkody, dogodny dla poszkodowanego. Konkretną godzinę przybycia likwidator rolny potwierdza na dzień lub na kilka godzin przed przyjazdem do poszkodowanego. Dzięki temu poszkodowany nie musi czekać na przyjazd likwidatora przez cały dzień – co jest wygodne dla obu stron.

Weryfikacja dokumentów

Podczas wizyty u poszkodowanego, likwidator sprawdza polisę ubezpieczonego oraz weryfikuje wszystkie dane, a następnie jedzie z poszkodowanym na oględziny upraw, gdzie sprawdza czy zaistniało zjawisko określone w polisie, które spowodowało uszkodzenie uprawy.

Oględziny

Po weryfikacji przystępuje się do określenia procentowej ilości uszkodzeń w roślinach i plonie oraz uszkodzonej powierzchni pola.

Dokonuje się tego poprzez pomiar w reprezentatywnych miejscach ilości roślin uszkodzonych przez dane zjawisko atmosferyczne oraz roślin zdrowych. Ilość pomiarów określana jest przez normy towarzystwa ubezpieczeniowego i uzależniona jest od powierzchni pola oraz ujednolicenia uszkodzeń roślin na plantacji. Czasami konieczne jest również porównanie uszkodzeń na plantacjach sąsiadujących.

Kompletowanie i weryfikacja teczki szkodowej

Po określeniu procentu uszkodzenia roślin dokonuje się zapisu niezbędnych informacji o sposobie uprawy plantacji. Wszystkie wypełnione formularze wraz z wymaganymi dokumentami dotyczącymi prawa własności, powierzchni uszkodzonej uprawy i kształtu pola są fotografowane by móc je przekazać towarzystwu ubezpieczeniowemu.

Wieczorem zrealizowane szkody zostają przesłane do systemu firmy, gdzie rano są poddawane weryfikacji przez kierownika.

Odesłanie dokumentacji do TU

Następnie sprawdzone teczki szkodowe zostają przekazane do towarzystwa ubezpieczeniowego. Pierwsze szkody trafiają do ubezpieczyciela po 24 godzinach od ich otrzymania.

Analiza i poprawa błędów

W razie wystąpienia jakichkolwiek błędów czy niedociągnięć, likwidator jest informowany na bieżąco przez kierownika sprawdzającego zrealizowane oględziny, a jeśli towarzystwo ubezpieczeniowe w trakcie już trwających likwidacji ma dodatkowe wymagania (np.: prośba o dodatkowe opisy lub fotografie jakiejś części rośliny) wszyscy pracownicy otrzymują informacje w mailu lub sms-em, by jak najszybciej dopasować się do wymagań zleceniodawcy.